امروز: دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
خوش آمدید, مهمان ! [ ورود
توضیحات

روستا و آبشار آیینه ورزان

فروش زمین و باغ در آیینه ورزان دماوند

روستای آیینه ورزان در ۷۰ کیلومتری شرق تهران واقع شده است که در شهرستان دماوند و از توابع آبسرد است.

(فروش زمین و باغ آیینه ورزان ) مردم محلی به آیینه ورزان، عین ورزان هم می گویند.

قدمت این روستا به ۲۰۰۰ سال می رسد. مردم این روستا دستی توانا در منبت کاری دارند به طوری که مغازه های منبت کاری زیادی در این روستا وجود دارد. وقتی که قدم به داخل کوچه های روستا می گذاری صدای ضربه دست استادان به مغار و چوب با نجوایی خاص به گوش می رسد.

آیینه ورزان روستایی سرسبز و قشنگ است که باغات میوه فراوانی در آن وجود دارد. از میو ه های این روستا زرد آلو، گیلاس، گردو، سیب و البالو را می توان نام برد. این روستا به دو بخش بالا ده و پایین ده تقسیم می شود.

آبشار آیینه ورزان

قله ی بلند زرینه کوه مشرف به آیینه ورزان است که آبشاری زیبا را در خود نهفته است.این آبشار هم اسم روستای آیینه ورزان را یدک می کشد و به آبشار آیینه ورزان معروف است.

برای دیدن آبشار باید رود پر آب روستا را به سمت شمال دنبال کنید که در ارتفاعات بخش شمالی روستا است. بعد از گذشت از داخل روستا و خانه های مسکونی به کوهپایه می رسید که شیبی ۴۵ درجه دارد. با گذشتن از کوهپایه در سمت چپتان یه جاده ی خاکی است که ۳ کیلومتر طول دارد.

بعد از عبور از جاده ی خاکی دوباره در مسیر رودخانه قرار خواهید گرفت که بعد از نیم ساعت پیاده روی به اولین آبشار می رسید که ۲۰ متر طول دارد. اکنون می توانید کمی استراحت کرده و از مناظر اطراف لذت برد.

در فاصله ی ده دقیقه ای آبشار در سمت شمال تنگه باریک دو متری وجود دارد. تنگه ای که تنگه واشی را در ذهن ها تازه می کند.

اگه هنوز سرحال هستید و خستگی راه بر شما غلبه نکرده می توانید مسیرتان را از میان آب ادامه داده و بعد از عبور از ارتفاعات به آبشار دوم برسید. آبشاری کوتاه که از آبشار اول زیباتر خود نمایی میکند.

این نکته را فراموش نکنید اگر تا حالا کوهنوردی حرفه ای نکرده اید، باید بی خیال آبشار دوم شوید. چرا که مسیر رسیدن به این آبشار خطرناک بوده و ممکن است دچار حادثه شوید.

بر بالای کوه بلندی که بر روستا مشرف است قله ای تاریخی وجود دارد که بومیان منطقه به آن قلعه نوذر شاه می گویند. قلعه ای تاریخی که به دست افرادی که در آن به دنبال گنج هستند تخریب شده و چیز زیادی از این قلعه باقی نمانده است.

آبشار آیینه ورزان

مسیر دسترسی

برای دیدن روستا و آبشار آیینه ورزان ابتدا باید به رودهن رفت و پس از گذشتن از شهرستان آبسرد مسیر روستای آیینه ورزان را در پیش بگیرید تا به روستا برسید. از روستا تا آبشار دو ساعت پیاده روی است که در مسیر پیاده روی می توان از منظره های باشکوه لذت برد.

منبع : http://irantrips.ir

نظر خود با بیان کنید
درباره مطالب مفید

 

خرید و فروش زمین در منطقه دماوند و حومه به همراه مجوز رسمی و کد رهگیری ( زمین و باغ آبسرد ، دماوند ، گرمابسرد ، وادان ) 

 

 

021-76332904

 

09125381472

 

 

فروش زمین در دماوند ، فروش زمین گرمابسرد ، قیمت زمین دماوند ، زمین ارزان دماوند ، فروش باغ دماوند گرمابسرد ، قیمت زمین گرمابسرد ، فروش زمین آبسرد ، قیمت زمین آبسرد ، قیمت باغ و ویلا زمین ارزان دماوند ، زمین هکتاری دماوند ، باغچه دماوند ، باغ دماوند ، قیمت باغ دماوند ، قیمت زمین دماوند ، قیمت باغ آبسرد ، قیمت باغچه آبسرد دماوند ، زمین ارزان دماوند ، زمین گیلاوند ، زمین ارزان اطراف تهران ، زمین کشاورزی ارزان اطراف تهران ، زمین فروشی در اطراف تهران ، فروش باغچه اطراف تهران ، بهترین منطقه ویلایی اطراف تهران ، زمین ارزان قیمت دماوند ، زمین ارزان ، زمین ارزان قیمت ، پیمانکاری دماوند ، نقشه برداری دماوند ، قیمت ویلا در دماوند ، قیمت زمین در سرخده دماوند ، قیمت زمین گرمابسرد ، زمین فروشی ویلایی در بهترین منطقه گرمابسرد ،  فروش زمین های گرمابسرد دماوند ، قیمت زمین های گرمابسرد دماوند ، روستای گرمابسرد ، ساخت و ساز در گرمابسرد ، باغ ویلا گرمابسرد ، ویلا لوکس ابسرد ، قیمت زمین مشا دماوند ، نقشه گرمابسرد دماوند ، مشکلات گرمابسرد ، مشکل زمین های گرمابسرد ، باغ گرمابسرد ، امکانات گرمابسرد ، خریدار زمین ، خرید زمین گرمابسرد ، خریدار زمین دماوند ، خریدار زمین گرمابسرد ، خرید و فروش زمین ، خرید زمین شما با بهترین قیمت ، خرید و فروش گرمابسرد ، خرید و فروش زمین گرمابسرد ، خریدار زمین گرمابسرد ، نقشه برداری ، نقشه برداری دماوند ، UTM دماوند ، نقشه بردری اطراف دماوند ، نقشه کشی ، نقشه برداری با دوربین